top of page

הבית הפתוח

בית הורים דורון גאה להתנהל על פי תורת "הבית הפתוח".

השיטה פותחה אצלנו בבית הורים דורון מתוך ניסיון רב שנים בתחום, סקירה של מחקרים ומאמרים רבים בנושא, ובהשראת מודלים כמו הגרין האוס האמריקאי או מודל אשכולות דיור. 
מטרת השיטה היא להפוך את בית האבות לבית אמיתי עבור כל דייר ודיירת.
בבסיס השיטה עומדת הקביעה כי כל בן אדם הוא מיוחד ושונה מהאחר, וכך גם בתוך בית האבות.
אי אפשר לצפות שכולם יאהבו את אותם הדברים ויסגלו את אותם ההרגלים.
אי אפשר לדבר על תחושה ביתית ומשפחתית בבית אבות ובמקביל להכריח אנשים להתעורר בשעת השכמה או ללכת לישון בשעת כיבוי אורות, לאכול ארוחות שהוכנו במפעלי קייטרינג, או לא להתחשב בדעתם כשמקבלים החלטות הנוגעות לחייהם. 
על כן, בבית בו חיים 35 דיירים חשוב לקבוע נהלים ושיטות עבודה אשר יחדדו את אפשרות הבחירה של הדיירים ויתנו להם את החופש שמגיע להם. גישת הבית הפתוח בה אנו כל כך גאים משנה את כל תפיסת ההתנהלות של הצוות והדיירים בתוך הבית בכל רגע ורגע. 

סדר יום

בבית הורים דורון אין שעת השכמה ואין כיבוי אורות.

בעוד שרוב הדיירים קמים בבוקר ונכנסים למיטה באותה השעה, יש כאלו שאוהבים לישון בשעות אחרות ואצלנו זו זכותם ואנו מכבדים זאת. יש דיירים שאוהבים לאכול בשעות אחרות מהשאר. סדר היום המומלץ בבית הורים דורון הוא אינו בגדר חובה, וכל דייר חי את את חייו בצורה שהוא רוצה כל עוד הוא מתחשב בסביבה ובחבריו.

זכות בחירה

בית הורים דורון הוא קודם כל של הדיירים.
בני המשפחה, הצוות, ההנהלה ואפילו הבעלים - הם רק באים והולכים. הדיירים הם אלו שבבית רוב הזמן ולכן לתפיסתנו הם בעלי הבית האמיתיים. מסיבה זו, כאשר בוחרים מרצה או פעילות חדשה לשעות התעסוקה, מתכננים תפריט, מקבלים החלטות עיצוביות בשטחים הציבוריים או נדרשים לכל החלטה אחרת הנוגעת לחיי הדיירים, הם לוקחים חלק בהחלטה.
הניסיון שלנו מראה שהם אלו שיודעים הכי טוב. 
ככלל, שיתוף הלקוחות בקבלת החלטות ניהוליות הוא כלי מצוין להתאמה ושיפור השירותים של כל אירגון, וטוב יהיה אם מנהלים ישתמשו בו יותר.

המטבח הפתוח

במטבח של בית הורים דורון מבשלים חמש ארוחות עשירות ביום. אין אנו נעזרים בשירות של קייטרינג או מבשלים את המזון המוגש לדיירים בסירי ענק במטבח תעשייתי המפיג את הביתיות שבמנות.
ריח האפייה הבוקע מהמטבח מכניס אוירה נוסטלגית לבית, וריח הבישול מבשר על בואה הקרב של הארוחה הבאה. המטבח בבית הורים דורון פתוח גם מעבר לשעות הארוחות. בכל שעה ביממה הדיירים יכולים להיכנס למטבח, לבקש מהמטפלת או להכין לעצמם משהו לאכול או לשתות - בדיוק כמו בבית. המטבח הוא הלב של הבית, והמטפלות הן כמו אימהות שעמלות על מנת להאכיל את באי הבית בכל טוב.

החדרים

כל החדרים בבית הורים דורון מרווחים נעימים ופונים לשטחים ירוקים. בכל חדר קיים חדר רחצה צמוד. החדרים ברובם הם זוגיים וחשוב להבין את המשמעויות העולות ממגורים בשותפות לאחר שנים ארוכות בהן רוב הדיירים התגוררו בגפם.
הריהוט בחדרים ובשאר חלקי הבית הוא פשוט, ביתי וחם. כחלק מגישת הבית הפתוח הנהלת הבית מאפשרת לדיירים להביא תמונות, ציורים, וריהוט מהבית אשר יעזור להם להרגיש בנוח.

הריהוט השונה מחדר לחדר, התמונות, הסדר השונה שכל דייר אוהב בחדרו מעניקים גם הם לבית רוח קלילה ומשפחתית. 

השירות

בית הורים דורון נותן מגוון של שירותים לדייריו:
 

  • עזרה ברחצה ובהלבשה

  • ניקיון יסודי יומי בכל החדרים ובשטחים הציבוריים.

  • עזרה במעברים, בהליכה, או בהחלפת אמצעי ספיגה.

  • החלפת מצעים, כביסה, סידור החדרים והארונות.

  • שירותי אחזקה מהירים ויעילים.

  • מענה איכותי לכל בעיה שעולה מכל דייר.

  • מספר לחצני מצוקה מצוקה בכל חדר.

  • משרד פתוח - משרד המנהל ממוקם במרכז הבית ונוקט במדיניות של דלת פתוחה. אפשר לפנות למנהל הבית בכל זמן ובכל בעיה. 

 

תודה

"רצינו להביע בפניכם את מלוא ההערכה ולשאת מאיתנו דברי תודה וברכה על הנדיבות וטוב הלב, על היחס המבין והאוהב, על הרכות הנתינה והשיתוף. תודה שהשקעתם שעות אינספור שמטרתכם היא אחת - לתת ולעזור. נסיים במילה שעושה את כל העבודה:
תודה תודה ושוב תודה".

bottom of page